Bilgisayarİşlemci (Cpu)

İntel i9-10900 işlemci çıkış tarihi, özellikleri ve fiyatı sızdırıldı

Intel LGA1200 ile soketleri yine değiştiriyor. Sızıntılara göre ise Core i9-10900 işlemcisine ait yeni bilgiler elde edildi. Ayrıca Intel LGA1151 için kullanılan sıvı soğutucuların LGA1200'de de kullanılabileceği konusunda önemli gelişmeler var.

Intel bu yıl yeni işlemcileri ile son kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışacak. Onlardan biri daha gün yüzüne çıktı. Intel Core i9-10900 işlemcisi Xfastest tarafından sızdırıldı. Bu sızdırmaların önüne geçebilirler mi bilinmez ama, neredeyse tüm modeller hakkında daha işlemciler çıkmadan bilgi sahibi olduk.

Core i9-10900 neler sunuyor?
Dikkat ederseniz işlemcinin başında K ibaresi bulunmuyor. Intel‘de K ibaresiz işlemciler genelde çarpan kilitleri kapalı olarak piyasaya sürülürdü. Artık devir değişti. Bu tip işlemcileri de K ibarelerine kıyasla biraz daha dar veriyollarına sahip olsalar da, Overclock imkanı sunuyor.

Core i9-10900K Comet Lake-S ailesinin en hızlı 65W TDP sahip işlemcisidir. K varyantlarına göz attığımızda tümü 125W TDP değerine sahip. Aradaki farkı görebiliyor musunuz? O yüzden çarpan kilitlerine yukarıda değinmek istedim.

İşlemcinin henüz piyasa satış fiyatı kesinleşmese de, 639 Pound olacağı belirtiliyor. Türk Lirasına çevirdiğimizde ise 5039 TL‘ye tekabül ediyor. Siz buna bir de vergileri de ekleyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu